0 212 234 67 89 - 0 535 535 35 36 0 212 234 67 89 - 0 535 535 35 36
Sitede Ara

Puzzle ya da yapboz bir hobiden öte tutkudur. Onlarca bazen yüzlerce parçayı sabır içinde birleştirmek, bir bütün haline getirmek, duruma göre bunları çerçeveletip duvarında sergilemek bazı insanlar için en keyifli aktivitelerden biridir. Yapboz, değişik şekilli parçalardan oluşan bir görselin birleştirilmeye çalışılmasına çalışılan bir tür beceri oyunudur. Puzzle çeşitleri zorluluklarına, yapboz parça sayılarına ve görselin büyüklüklerine göre çok sayıdadır.

Ravensburger puzzle, Anatolian puzzle, Educa Puzzle, Ks Games gibi yapboz üreten birçok marka mevcuttur. Bu firmaların çoğu kayıp parça desteği de vermektedir. Bir yapbozun zorluk derecesi parça sayısına ve meydana geldiği renklere bağlıdır. Zorluk derecesi ve bitirme zamanı parça sayısı arttıkça artmaktadır. 50, 100, 150, 200, 500, 1000, 1500, 2000, 3000 parçalık puzzle çeşitleri piyasada rahatlıkla bulunabilmektedir.

Rahatlatıcı ve kafa çalıştıran puzzle tutkusunu yardımcı ürünler ile puzzle halısı ve puzzle yapıştırıcı gibi sanata dönüştürebilirsiniz. Puzzle ile uğraşmak sabır ve disiplin ister, çocuklarınız içinde eğitici bir hobidir. Educa, Ravensburger, Anatolian, Art puzzle, Masterpieces, Sunsout, Clementoni, Jumbo Castorland, Heye, Gold, Perre, Trefl, KS Games bilinen puzzle üreticileridir. Masterpieces ve Sunsout puzzle`larının birçoğu Amerikan kesimdir ve klasik kesim yapbozlara göre biraz daha zor ve eğlencelidir.

Puzzle halısı; keçeli kumaştan imal, üzerine koyduğunuz parçayı yapışır gibi tutan, yarım kalan yapbozunuzu o haliyle sararak kaldırabileceğiniz yardımcı bir üründür. Daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

"Parçaları kaybolmuş puzzle gibi artık insanlar. Kiminin ruhu, kiminin beyni ve çoğunun bir kalbi yok." demiş Chuck Palahniuk bir çok puzlle markası kayıp parça desteği vermekte aklınızda olsun. 

Puzzle ve yapboz çeşitleri, puzzle halısı, puzzle yapıştırıcı, puzzle çerçevesi onlarca marka ve en uygun fiyat avantajlarıyla Oyuntakimi.com hobi alışveriş sitemizden satın alabilirsiniz. Sizleri yapboz çeşitlerinde en uygun, en ucuz fiyatlarla buluşturmak için elimizden geleni yapmaktayız.