0 212 234 67 89 - 0 535 535 35 36 0 212 234 67 89 - 0 535 535 35 36
Sitede Ara

Poker, şans faktörü olan sinir hakimiyeti ve taktiğe dayalı bir iskambil kağıları ile oynanan bir kart oyunudur. Pokerde temel amaç en iyi beşli seriyi yapmak ve eli kazanmaktır. Oyunda rakibin tüm poker fişlerini kazanmak, en fazla parayı kazanıp onların paralarını sıfırlamak amaçtır. 52 kartlık oyun destesi ile tekli olarak oynanır. Tüm renklerin değeri eşittir. Ancak 5 benzemez veya eşit eller geldiğinde kupa, maça, karo, sinek sıralaması uygulanır. Poker oyunu başlangıcında maksimum bahis belirlenir. Her turun başlangıcında kartlar dağıtılmadan oyunculara yere pot koyar. A; floş veya kent’te en düşük kart olarak kullanılabilir. Türk Pokeri tüm kartların kapalı olmasından kaynaklı kapalı poker diye tabir ettiğimiz poker çeşidi olup, Türkiye`de çok fazla olması sebebi ile Türk Pokeri olarak bilinmektedir.

Poker elleri ve anlamları şöyledir. Royal Flush; aynı renkteki ardışık olan en büyük beş karttan meydana gelir. Straight Flush; aynı renkteki ardışık beş karttan meydana gelir. Kare; farklı renklerdeki değerce aynı dört kart; kare as, kare dokuz, kare altı, kare iki diye adlandırılır. Ful; farklı renklerdeki aynı 3 kart ve yanında farklı renklerdeki aynı 2 kart ful olarak adlandırılır. Renk yada Flush; aynı renkteki 5 karta denir. Kent; farklı renklerdeki ardışık 5 karta denir. Set; farklı renklerdeki aynı 3 karttan meydana gelir. Döper; farklı renklerdeki aynı 2 kart yanında ilkinden farklı olmak üzere farklı renklerdeki aynı 2 kart daha çıkması döper olarak adlandırılır. Per; farklı renklerden 2 aynı kart as per, kız per, ikili per şeklinde adlandırılır. Yüksek Kart; renkleri ve sayıları aynı olmayan 5 kart durumunda eldeki en yüksek karta bakılır.

Arkadaşlarınız ile bir araya gelip, usta poker oyuncuları gibi caasino havasında poker oynayarak eğlenmek istiyorsanız, poker fişleri ve poker kağıdından oluşan poker takımları size istediğinizi sağlayacaktır.

Poker seti; poker oyun kağıdı, pulları çeşitlerini onlarca marka ve en uygun fiyat avantajlarıyla Oyuntakimi.com hobi alışveriş sitemizden satın alabilirsiniz. Sizleri, poker oyun kağıdı çeşitlerinde en uygun, en ucuz fiyatlarla buluşturmak için elimizden geleni yapmaktayız.