0 212 234 67 89 - 0 535 535 35 36 0 212 234 67 89 - 0 535 535 35 36
Sitede Ara

Dünyanın tercih ettiği orijinal kağıt destesi ve iskambil oyun kağıtları uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli uygun oyun kağıtları fiyatları perakende ve toptan satışı.

Oyun kağıdı veya iskambil kağıdı 52 kartlık bir desteden oluşmaktadır. Bir destede 4 tane temel seri vardır. Bunlar maça, kupa, karo ve sinek olarak adlandırılır. Her seriye ait 13 kart bulunur ve bunlar 1`den 10`a kadar sayılar ile ardından bacak “vale”, kız “dam” ve papaz “rua” olarak sıralanır. Oyun kağıtlarındaki bu simgeler tarot kartlarından türemiştir; kupalar tarottaki kupalardan, maçalar kılıçlardan, karolar tılsımlardan, sinekler ise asalardan gelmektedir. Bazı ülkelerde oyun kartlarında değişik isim ve semboller kullanılmasına rağmen, en yaygın olanı Fransızların kullandıklarıdır.

İster kahvehane, oyun salonları gibi işletmeleriniz için isterseniz arkadaşlarınızla beraber king, batak, poker, bezik vs oynamak için eviniz için, isterseniz de sadece iskambil falı açmak için iskambil destesine ihtiyacınız var ise size uygun olanı sitemizde bulabilirsiniz.

Diğer bir söylenceye göre, oyun kartları geleceği görmek amacıyla üretilmişlerdir. Kartlar dört elementle hava, toprak, ateş, su bağlantılıdır. Toplamda 52 tane olan kart sayısı da yılın 52 haftasını göstermektedir.

İskambil kağıdı fiyatları türüne ve markalarına göre değişmektedir. Star oyun kağıtları, kızılay oyun kağıtları, poker oyun kağıtları, bezik oyun kağıtları, angora oyun kağıdı ve hoşgün oyun kağıtları gibi birçok oyuna ve markaya yönelik iskambil kağıdı çeşidi bulunmaktadır.

Oyun kağıtları çeşitlerini onlarca marka ve en uygun fiyat avantajlarıyla Oyuntakimi.com hobi alışveriş sitemizden satın alabilirsiniz. Sizleri, oyun kağıdı çeşitlerinde en uygun, en ucuz fiyatlarla buluşturmak için elimizden geleni yapmaktayız.