0 212 234 67 89 - 0 535 535 35 36 0 212 234 67 89 - 0 535 535 35 36
Sitede Ara

Ülkemiz insanının belki de en çok sevdiği masa oyunu Okey’dir. Teknolojinin gelişimi ve internetin yaygınlaşması ile yolda, evde işte cep telefonlarıyla oynanmaya başlanmış olsada arkadaşlarla bir masa etrafında ahşap okey takımları ve okey taşı sesleri eşliğinde oynamanın keyfi başkadır.

Okey takımı fiyatları modellerine göre değişmekte, ahşap okey takımı fiyatları ve plastik okey takımı fiyatları farklıdır. Genelde en ucuz okey takımı fiyatları piknik okey takımı plastik olanlardır. Oyun takımları konusunda uzman olan örneğin Star firmasının ürünü star okey takımı fiyat ve performans açısından tatmin edici rakamlardadır. Sadece okey taşı ihtiyacınız varsa onları da sitemizde bulabilirsiniz. İşletmeniz için yada kişisel kullanım için aradığınız Okey Takımı modelleri, markaları, seçenekleri, özellikleri ve en uygun fiyatları ile sitemizden müşterilerimize sunulmaktadır. Bir okey takımı, 4 adet ıstaka, 106 adet okey taşı ve bir adet zardan oluşmaktadır.

Domino Çin’in geçmişten günümüze kadar süre gelen bir oyunudur. Sayılar noktalar olarak gösterilmesi domino taşlarının şu anda ki okey taşlarından tek farkıdır. Acemler domino oyunun taşlarının koyulabileceği bir tahta geliştirerek oyununu farklı durumlara taşımaya başlamışlardır. Zaman geçtikçe noktalı işaretlemelerin yerini sayılar almıştır ve okey oyunun ilk şekli ortaya çıkmıştır. İran, Arabistan, Fars gibi doğu ülkelerinde yeni şekli ile oynanmaya başlamıştır. Okey oyunu El Turaft yani Sıralı Taşlar olarak adlandırılmış. Zaman ilerledikçe Araplarında sevdiği bir oyun haline elen El Turaft, adeta bir eğlence kaynağı olmuştur. Türk ve Arap ilişkileri sayesinde ülkemizde de oynanan bir oyun olmaya başladı. Osmanlı Sarayında oyunun değişmiş kurallarının ardından ismi de değiştirilerek Ol Kıraat-ı, Avrupa ülkelerinin etkisi ile de Okey olarak değişmiştir. Çinlilerin geleneksel oyunu domino zamanla evirilerek okey oyunu haline gelmiş ve herkesin bildiği sevdiği bir oyun olmuştur.

Okey oyununu bilmeyen yoktur, neredeyse herkes de ustasıdır. Çanak okey, 101 ve klasik gibi birçok oynanış şekli mevcuttur. Okey takımı hepsini oynamak için yeterlidir. Basit olarak Okey, dört kişilik toplam 106 taşla oynanan bir masa oyunudur. Okey taşları 1’den 13’e kadar giden 4 renkten 2’şer adet taştan oluşur. 2 adet sahte okey vardır. Oyun açılışında herkese 14, oyuna ilk başlayacak oyuncuya 15 taş dağıtılır. Oyuncular dağıtılan taşları önlerindeki ahşap veya plastikten yapılma ıstaka’ya dizerler. Kalan okey taşları kapalı kule şeklinde ortaya konur. Atılan zara göre açılan taş gösterge bir üstü de okeydir ve istenen taşın yerine joker olarak kullanılabilir. Oyuncular elindeki yaramayan taşları sırası ile yandaki oyuncuya atarlar. Oyundaki amaç, aynı renkten taşları sıralı dizmek ya da aynı sayılı taşları farklı renklerden bir araya getirmektir. 3 adet taştan az olamaz. Sırası gelen oyuncu eğer bir önceki oyuncunun attığı taş işine yarıyorsa onu alır, aksi halde ortadan bir taş çeker. Bunun ardından da elindeki fazlalık taşı yine yanındakine atar.

Boş vakitlerinizi keyifli hale getirecek aktiviteler için, oyun takımı almak istiyaorsanız; Kulüp Okey, Sedef Okey, Star Oyun Aletleri gibi okey takımları modellerinde uzman bir çok marka için en ucuz oyun takımı fiyatlarını kategorimizde bulabilirsiniz. Ağaç okey takımları, plastik okey takımları veya sadece okey taşı ihtiyaçlarınızı uygun fiyat ile satın almak için oyuntakimi.com kampanyalarımızı takip ediniz.